Co można robić w domu?
|

Co można robić w domu?

Wydaje ci się, że w domu nie ma nic do zrobienia, a spędzanie w nim czasu kojarzy ci się z nudą. Nic bardziej mylnego. Myślisz nad tym co można robić w domu? Spędzanie w nim czasu daje ci wiele różnych możliwości. 

Oto 15 pomysłów na to co można robić w domu?

 1. Gotuj i testuj nowe przepisy

Domowe posiłki to jest to! Choć od czasu do czasu przyjemnie jest zjeść na mieście lub zamówić jedzenie na wynos to nic nie przebije pysznych dań gotowanych w domu. Kiedy więc zastanawiasz się co można robić w domu zajmij się gotowaniem. Nie ważne, czy jesteś w tym wprawiony, czy nie. Pomyśl na co miałbyś ochotę i znajdź odpowiedni przepis. Choć jedzenie to nasza podstawowa potrzeba, to chyba nie muszę przekonywać, że zaspokojenie  jej w wymarzony sposób sprawi ci wiele radości. Jeśli gotowanie to dla ciebie rutyna, przełamiesz ją sięgając po nieznany przepis, próbując produktów, których dotąd nie jadłeś. Po przetestowaniu na sobie przy nadarzającej się okazji, będziesz mógł zaskoczyć gości nowym daniem. 

 1. Ćwicz

Co można robić w domu? Jak mówi przysłowie “w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zadbaj więc o sprawność fizyczną. Wcale nie potrzebujesz do tego zaawansowanego sprzętu. Jeśli takim dysponujesz to super, tym bardziej nie masz wymówek, by ruszyć cztery litery. Przypomnij sobie jak ćwiczyłeś na lekcjach wychowania fizycznego. Nie pamiętasz, sięgnij do opracowań, nagrań dostępnych np. w internecie. Tajemnice yogi, czy pilatesu czekają na odkrycie.

 1. Graj w gry

W zaciszu swojego domu możesz uratować świat przed zagładą, albo odkryć skarb starożytnych cywilizacji. Współczesne gry komputerowe pozwolą ci na rozegranie wielu zawiłych scenariuszy, a nawet podnieść cię z kanapy i zaangażować twoje mięśnie do gry. Technologia technologią ale gra na komputerze, czy konsoli to nie wszystko. Nie odkładaj do lamusa gier karcianych i planszowych. Mimo upływu lat szachy, warcaby, czy poker nie wychodzą z mody. Warto do nich powracać, gdy nie wiesz co  można robić w domu.

 1. Zajmij się swoim hobby

Jeśli dawniej np.grałeś na instrumencie, hawtowałeś, śpiewałeś, robiłeś biżuterię, malowałeś – teraz możesz do tego wrócić. Jest to też świetna okazja, by zająć nowym hobby, kiedy szukasz pomysłu na to co można robić w domu. Możliwości jest wiele. Nie musisz ograniczać się tylko do jednej.

 1. Czytaj

Zaległości w czytaniu, jest ktoś kto ich nie ma? Choćby poczynając od lektur, przeczytałeś wszystkie? Często nawet i je pomijamy. Nie wspominając o tych, które wykraczają poza program nauczania w szkole. A co z książkami, które dostałeś w prezencie, czy nie czekają na tzw. wolną chwilę? Dzięki czytaniu możesz uzupełnić swoją wiedzę z różnych dziedzin, kiedy nie masz pomysłu co można robić w domu.

 1. Oglądaj filmy

Dobrze czasem  jest się przenieść w inny wymiar, pożyć na chwilę życiem bohaterów filmu. Zdystansować się od świata, zapomnieć na chwilę. Tak jak w przypadku różnych publikacji do przeczytania, także filmów jest co niemiara. Zacznij np. od obejrzenia 10 filmów, którym w ostatnich latach przyznano Oskara. 

 1. Domowe spa

Pielęgnacja skóry i włosów to proces długotrwały i wymagający regularnych działań. Przeznacz więc na to czas, gdy zastanawiasz się co można robić w domu. Maseczka na twarz, olej na włosy, kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych i masaż zrobiony przez ukochaną osobę to luksusowy pakiet, na który możesz sobie pozwolić.

 1. Rozmawiaj

Jesteś w domu, porozmawiaj z najbliższymi. Często na co dzień, w biegu, mamy czas tylko na zdawkowe rozmowy. Pomyśl kiedy rozmawialiście od serca. Czy wiesz co dzieje się u twoich bliskich. Nie z wszystkimi mieszkasz, nic nie stoi na przeszkodzie, by zadzwonić, czy skontaktować się za pomocą internetu. Utnijcie sobie pogawędkę. 

 1. Oglądaj zdjęcia

W czasach cyfryzacji robimy mnóstwo zdjęć, ale nie oglądamy ich zbyt często. Będąc w domu masz okazję, by powspominać i przejrzeć stare albumy, czy pliki ze zdjęciami.  Może okaże się, że wiele z nich nie wyszło i to dobry moment na usunięcie ich z dysku.

 1. Wygłupiaj się

Gdzie indziej jak nie w domu możesz być sobą. Daj się ponieść, a żartom i śmiechom nie będzie końca. Lawina śmiechu spadnie na innych domowników. Wymyślaj piosenki i śmieszne tańce. Lubimy, gdy domowy ubiór jest wygodny, pamiętaj, że może być też śmieszny.

 1. Zadbaj o rośliny

Nie wystarczy, że od czasu do czasu podlewasz rośliny. Przyda się je też oczyścić z kurzu, oberwać z suchych liści, nawieźć, czy przesadzić. Możesz też uzupełnić ich kolekcje sadząc lub wysiewając nowe. Świetnie mieć pod ręką w kuchni np. szczypiorek lub bazylię. 

 1. Sprzątaj

Zajmij się posprzątaniem czegoś co od dawna zaprząta ci głowę.Twoja szuflada z dokumentami pęka w szwach, trudno coś znaleźć w szafie to tylko jedne z wielu przykładów. Odczujesz na pewien czas ulgę. Jednak wkrótce znajdzie się coś innego do posprzątania. Niestety można wręcz odnieść wrażenie, że kurz osadza się z prędkością światła.

 1. Zmień wystrój

Jak już posprzątasz – no chyba, że jest czysto, zmień wystrój w domu. Nie chodzi o wielką rewolucję remontową. Wystarczy, że np. zmienisz poszewki na poduszkach w salonie, okryjesz łóżko inną kapą, zmienisz osłonki na doniczkach z roślinami, czy wyciągniesz wazon skrywany w kredensie i włożysz do niego kwiaty. Rządny większych zmian? Przestaw np. meble w salonie lub  przemaluj stół.

 1. Pracuj

Kto powiedział, że do pracy musisz wychodzić z domu? No właśnie są zawody, w których możliwa jest praca zdalna. Jeśli założysz własną działalność lub w twojej firmie taka praca jest możliwa, nic nie stoi na przeszkodzie. Stworzysz sobie w domu komfortowe warunki do pracy i zapomnisz jak to jest stać w korkach do niej. A to nie jedyne plusy pracy w domu i  już nigdy nie będziesz się zastanawiał co można robić w domu.

 1. Odpocznij

Kolejną rzeczą jaką można robić w domu jest to, że możesz nie robić nic. Dokładnie tak! Pozwól sobie po prostu odpocząć. Twój mózg i tak cały czas coś robi 🙂

Jak widać jest cała masa rzeczy do zrobienia w domu. Znajdziesz czas na wszystkie? A jeśli to nadal mało, to sprawdź nasze sposoby na nudę. W nich też znajdziesz kilka pomysłów.

Similar Posts