Co można zrobić z zapałek?
| |

Co można zrobić z zapałek?

Choć większość dzieci zna bajkę o Dziewczynce z zapałkami, to głównie chłopcy lubią z nimi eksperymentować na podwórku. Każdy chłopiec wie, co można zrobić z zapałek. Ogień. To ich główna zaleta.

Jednak lata mijają, a okazuje się, że zapałki dalej mogą posłużyć nam do zrobienia wielu rzeczy. I każdy będzie zaskoczony tym, na ile różnych sposobów i jak kreatywnie można samodzielnie w domu zająć się zabawą zapałkami. I to zabawa dla osób prawie w każdym wieku.

Zapałki znajdą zastosowanie zarówno w rękach dziewczyn, jak i chłopców.

Dekoracja/obraz

Zacznijmy od pomysłu na wykorzystanie zapałek, który zdecydowanie przypadnie do gustu dziewczynom. Zapałki mogą posłużyć ci do stworzenia bardzo unikatowej ozdoby. np. obrazu. To bardzo wdzięczny materiał, z którego jesteś w stanie wyczarować praktycznie wszystko.

Poniżej zobacz, jeden z pomysłów, który być może zainspiruje cię do stworzenia własnego dzieła:

Krzyż z zapałek
https://pin.it/2V4ce5y

Jedyne co potrzebujesz do rozpoczęcia zabawy, to klej, szablon, ramka, zapałki, dużo zapału i cierpliwości.

Z zapałek można zrobić np. krzyż.
https://pl.pinterest.com/pin/418975571559293127/

Samochód

Dla równowagi od razu pomysł dla mężczyzn. Na kanale The Q pojawił się filmik, na którym autor używając wyłącznie zapałek (kilku tysięcy), bez odrobiny kleju, stworzył miniaturowy bolid F1. Budowa bolidu z zapałek trwała tydzień. Zgadnijcie, co na koniec autor zrobił ze swoim dziełem?

Obejrzyjcie nagranie, a być może podobnie wykorzystacie czas w domu? Na filmie widać jak autor krok po kroku tworzy poszczególne elementu bolidu z zapałek. Szacunek na wykonaną pracę!

Mniejsze i większe elementy

Z zapałek możesz zbudować praktycznie wszystko. I większe i mniejsze elementy. Ludzie tworzą z nich całe domy, jak i poszczególne elementy domów. Zobaczcie kilka przykładów.

Oto jak zrobić mały domek z zapałek.

domek z zapałek
https://pl.pinterest.com/pin/652107221027161008

Trochę niżej możesz zobaczyć, co można następnie zrobić z takim domkiem z zapałek. Ale do tego przejdziemy za chwilę.

Najpierw mała huśtawka:

Huśtawka
https://pl.pinterest.com/pin/352336370843767502

A poniżej zapałkowa studnia:

zapałkowa studnia
https://pl.pinterest.com/pin/522769469227932073/

Z zapałek możesz także stworzyć bardzo skomplikowane drzewa:

drzewo
https://pl.pinterest.com/pin/639792690784924812

Tutaj dla zobrazowania jak prosta jest to zabawa filmik z przykładowej budowli. Na nagraniu możesz zobaczyć jak stworzyć uroczy most z zapałek.

Pamiętacie ten mały domek z wcześniejszej części artykułu? Na tym nagraniu możecie zobaczyć jeden ze sposobów zabawy z takimi domkami.

Jak widzisz zapałki możesz wykorzystać na wiele ciekawych i kreatywnych sposobów. A to tylko odpowiedź na pytanie co można zrobić z zapałek, ponieważ jeśli połączysz zapałki z innymi przedmiotami, ilość zastosowań dla wzrasta niewyobrażalnie.

Zapałki i patyczki po lodach oraz wykałaczki lub klamerki pozwolą ci tworzyć wielką architekturę. Jesienią wraz z kasztanami także wyczarujesz piękne ozdoby.

Similar Posts