Co zrobić gdy zgubisz portfel
|

Co zrobić gdy zgubisz portfel?

Utrata portfela wraz z całą jego zawartością może być naprawdę stresującym przeżyciem. Wszystkie dokumenty i być może duża ilość gotówki, zniknęły w okamgnieniu. W pierwszym momencie, może nas ogarnąć wszechogarniająca panika, jednak najważniejsze co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, to właśnie jej uniknąć. Szukanie portfela zacznij od uspokojenia się i myśli, gdzie może się aktualnie znajdować.

Co zrobić gdy zgubisz portfel?

Negatywne emocje z pewnością nie służą poszukiwaniu zagubionego portfela. W pierwszej kolejności uspokój się i skup się na czynnościach, które musisz wykonać, aby skutecznie odnaleźć swoją cenną zgubę.

Jeśli nie jesteś w stanie przypomnieć sobie, gdzie może znajdować się aktualnie Twój portfel, bądź zdałeś sobie sprawę, że ktoś Ci go ukradł, powinieneś zacząć od zablokowania kart płatniczych. Nie musisz dzwonić do oddziału banku. Wystarczy, że ściągniesz aplikację, która do tego służy, bądź zablokujesz ją przez system bankowy.

Kolejnym krokiem jest zastrzeżenie dowodu osobistego, jak i innych ważnych dokumentów. Niestety oszuści wiedzą jak działać i zanim się spostrzeżesz, mogą wziąć na Twój dowód pożyczkę lub nawet kredyt. Skontaktuj się więc jak najszybciej z organem, który wydał Ci Twój dokument. Jeśli zgubiłeś portfel za granicą, powinieneś zacząć od kontaktu z konsulatem, a oni już pokierują Cię dalej.

Jeśli już podejmiesz wyżej wymienione kroki, powinieneś również zgłosić kradzież na policję. Być może ktoś, kto znajdzie Twój portfel, odda go policji.

Już wiesz co zrobić gdy zgubisz portfel. Pamiętaj, że w przypadku tak ważnej sytuacji, którą jest kradzież czy zgubienie portfela, nie możesz grać na zwłokę. Im szybciej podejmiesz odpowiednie kroki, tym szybciej będziesz spokojniejszy i być może szybciej odzyskasz swoją zgubę. Nie zawsze zagubienie portfela jest równoznaczne z jego kradzieżą, jednak zawsze warto dmuchać na zimne.

Similar Posts