|

Co zrobić gdy się nudzi?

Jeżeli trafiłaś/trafiłeś na tę stronę, to naprawdę musi ci się nudzić 🙂 Dobrze, w takim razie co zrobić gdy się nudzi? Już samo przeczytanie tego wpisu sprawi, że zabijesz sporo czasu. Dowiedz się co robić gdy się nudzi. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

50 sposobów na nudę

 1. Zaplanuj sobie przyszły tydzień. Albo przynajmniej jutrzejszy dzień. Spisz na kartce krok po kroku co zamierzasz zrobić. W ten sposób nie będziesz się nudzić jutro.
 2. Zrób sobie prosty trening. Porozciągaj się. Zrób kilka skłonów, przysiadów lub pompek. To naprawdę poprawi ci samopoczucie.
 3. Posprzątaj w pokoju. Ale nie rób tego po łebkach, tylko zrób to, jakby to miały być świąteczne porządki. Posprzątaj w szafie. Wycieraj kurze. Zrób generalny porządek. Skoro się nudzisz, to możesz zrobić coś pożytecznego 🙂
 4. Zrób porządek ze zdjęciami. Cyfrowymi i analogowymi! Na pewno masz tego mnóstwo…
 5. Zacznij oglądać nowy serial. W sieci jest mnóstwo serwisów streamingowych i portali z filmami za darmo. Bez problemu znajdziesz nowe produkcje, jak i stare seriale. Ja niedawno przypomniałem sobie Z Archiwum X, a potem wciągnąłem całego Detektywa.
 6. Zadzwoń do starego znajomego, kolegi, koleżanki, przyjaciela którego dawno nie widziałaś/widziałeś. Na pewno masz taką osobę i macie sobie sporo do powiedzenia.

„Zadzwoń do starego znajomego”

 1. Upiecz ciasto albo zrób deser. Nie musi to być nic wymyślnego. W sieci znajdziesz mnóstwo przepisów na proste ciasta. 
 2. Zrób sobie maseczkę. Nie ma nic lepszego niż domowe spa. Choć to sposób raczej dla kobiet.
 3. Zagraj w jakąś darmową grę. Wbijaj na GameDesire i widzimy się przy stole, albo do Kurnika i gramy w karty albo literaki.
 4. Przecież jest YouTube! A pomyśleć, że powstał zaledwie w 2006 roku! Jak można było żyć bez YouTuba? Dziś jest to kopalnia rozrywki i wiedzy na każdy temat. Zamiast szukać czegoś w Google, poszukaj tego na YouTube.
 5. Co robić gdy się nudzi? Jeśli pogoda dopisuje, to warto wyjść na spacer. Najlepiej do nieznanego miejsca. można wsiąść do autobusu byle jakiego i wysiąść na końcu trasy. Powrót do domu na pieszo to gwarancja przeżycia czegoś nowego.
 6. Pomyśl nad swoją karierą zawodową. Jeśli dopiero ją zaczniesz, zastanów się, czy wiesz co chcesz robić. Czy będziesz mieć pracę w zawodzie? A jeśli już pracujesz, pomyśl o perspektywach? Może czas na zmianę? Jakiś kurs, szkolenie? 
 7. Zagraj w lotto. Po prostu ubierz się i przejdź się do najbliższej kolektury. Wypróbuj swoje szczęście. Może po drodze jeszcze coś się wydarzy?
Co zrobić gdy się nudzi? Drzemka to świetny pomysł ;)

Co zrobić gdy się nudzi

 1. Zdrzemnij się. Krótka drzemka pozwoli ci zregenerować siły i odzyskać wigor na resztę dnia.
 2. Co robić gdy się nudzisz? Idę o zakład, że nudzisz się dlatego, że nie chce ci się czegoś robić i szukasz zajęcia zastępczego. Zrób to, co masz zrobić, a potem będzie Ci lżej. Chyba, że naprawdę się nudzisz, to czytaj dalej. Jesteśmy dopiero na początku naszych porad.
 3. Znajdź w swojej szafie kilka rzeczy, których nie potrzebujesz i od dawna nie nosisz. Następnie oddaj je potrzebującym. Znajdź kontener na ubrania lub lokalna organizację pozarządową.
 4. Ułóż wszystkie książki, płyty, ubrania lub dowolne inne rzeczy. Książki możesz ułożyć po kolorach okładek lub po wielkości. Ubrania według sezonów, kolorów, części garderoby, sparuj skarpetki.
 5. Naucz się grać na jakimś instrumencie. Serio! Zacznij od czegoś prostego. Może okazać się, że pokochasz grę na instrumencie!
 6.  Masz psa? Pobaw się z nim! Wyjdź na spacer. Wykąp go. Twój pies na pewno doceni to, że się nim zainteresujesz.

„Pies to najlepszy przyjaciel człowieka”

 1. Spróbuj medytacji! Nawet jeśli nie masz ochoty uczysz się specjalnych pozycji i oddechu, to zaparz sobie kubek herbaty lub kawy i pomedytuj na tarasie.
 2. Znajdź nową grę na smartfona. Sprawdź co polecają znajomi na Facebooku i wkręć się w nową grę.
 3. Pomaluj paznokcie.
 4. Wyjedź na ryby.
 5. Wyjdź do ogródka i zajmij się czymś pożytecznym. Może coś trzeba przyciąć, wykopać, grabić liście? Może trawnik wymaga przycięcia? Co robić gdy się nudzi? Zdecydowanie iść do ogrodu!
 6. Posłuchaj jakiegoś dobrego podcastu. W sieci nie brakuje fajnych podcastów na wiele różnych tematów. Na pewno także z twojego kręgu zainteresowań.
 7. Dowiedz się więcej o sobie. Co lubisz? Dlaczego? Pijesz codziennie kawę? Jaką? Skąd pochodzi? Czy twoja kawa jest dobra? Jak można ją pić? Na pewno jest wiele rzeczy, których nie wiesz o swoim ulubionym napoju, posiłku, zespole, czy polityku.
 8. Przeczytaj książkę, którą kiedyś odłożyłaś/odłożyłeś i nigdy nie dokończyłaś/dokończyłeś. Na pewno masz taką książkę.
Co robić gdy się nudzisz?

Co robić gdy się nudzisz?

 1. Przemebluj pokój. Może okazać się, że za łóżkiem znajdziesz skarby, o jakich ci się nie śniło. Może coś, co dawno zgubiłaś/zgubiłeś i już nawet nie pamiętasz, że to miałaś/miałeś.
 2. Wkręć się w Wikipedię. Zacznij od dowolnego interesującego cię hasła, a następnie klikaj w linki, które pojawiają się w tym haśle. Możesz dowiedzieć się rzeczy, o których istnieniu nigdy nawet nie śniłaś/śniłeś.
 3. Zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę. Może to zajmie Ci tylko chwilę, ale zawsze to chwila bez nudy 🙂
 4. Napraw coś w domu. Założę się, że jest takie coś, co wymaga twojej uwagi. Może drzwi skrzypią? Odpływ w wannie się zapycha? A może klapa w toalecie się urwała?
 5. Posprzątaj akwarium. Rybki głosu nie mają, ale gdyby go miały, to na pewno by ci za to podziękowały.
 6. Zacznij oszczędzać. Kup online skarbonkę lub zrób skarbonkę samodzielnie. Wymyśl cel i sposób oszczędzania. Ja stosuję system, że odkładam każdą resztę ze sklepu.
 7. Ugotuj coś według nieznanego Ci przepisu. Zaskocz siebie. Niech to będzie coś odjechanego.
 8. Naucz się nowej sztuczki karcianej. W ten sposób zaskoczysz znajomych na najbliższej imprezie.
 9. Wyjdź na spacer po najbliższej okolicy i zrób zdjęcia. Poznaj najbliższe otoczenie na nowo.
 10. Wiesz, że w sieci są setki tysięcy blogów? Czytałaś/czytałeś jakiś? A może masz ulubionego bloga? Odkryj świat blogów lub nadrób zaległości.
 11. Posprzątaj piekarnik. Piekarnik to jedno z tych miejsc, które zawsze wymaga uwagi. Jeśli po ostatnim pieczeniu go nie myliśmy, to już mamy co robić, gdy się nudzi.
Co robić gdy się nudzi?

Co robić gdy się nudzi?

 1. Uporządkuj kable przy komputerze i telewizorze. Na pewno plątają się i sam nie wiesz, który jest od czego.
 2. Sprawdź listę kontaktów w telefonie i zrób z nią porządek. Na pewno znajdziesz tam numery, których nie potrzebujesz.
 3. Zaktualizuj swoje zdjęcie na Facebooku. Może dawno tego nie robiłaś/robiłeś? Zaraz odezwie się jakiś znajomy i może razem coś wymyślicie?
 4. Zaplanuj podróż albo wakacje. Nawet jeśli miałoby ci się nie udać, to zawsze będziesz mieć gotowy plan 🙂
 5. Zrób porządek na toaletce z kosmetykami lub na półkach w łazience. Prawdopodobnie stoją tam puste tubki i opakowania. Może zebrał się kurz?
 6. Poukładaj narzędzia w skrzynce lub w garażu. Na pewno zawsze szukasz młotka. To tylko dlatego, że masz bałagan.
 7. Przeczytaj wywiad z kimś, kogo lubisz. Poznaj tę osobę jeszcze lepiej.
 8. Zaplanuj weekendową imprezę ze znajomymi lub wypad do kina, czy na zakupy. Planowanie nic nie kosztuje.
 9. Jeżeli masz samochód, to go umyj. Możesz umyć samochód rodzicom. Ewentualnie sąsiadowi.
 10. Zrób pranie lub poskładaj suche ubrania. 
 11. Idź wyrzucić śmieci.
 12. Poczytaj inne artykuły na naszej stronie 🙂

Similar Posts