Co zrobić żeby być lubianym
| |

Co zrobić żeby być lubianym

O tym, czy jesteśmy lubiani, w dużym stopniu decyduje to, jak zachowujemy się wobec innych. Zastanawiasz się czasem co zrobić żeby być lubianym?

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Może okazać się, że pora coś zmienić w swoich zachowaniu, podejściu i nagle staniesz się lubianym.

Uśmiechaj się do innych

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na to żeby być lubianym, czy szukasz przyjaciela, drugiej połówki lub starasz się o wymarzoną pracę, pamiętaj o uśmiechu. Każdy potrzebuje mieć w swoim gronie sympatyczne i radosne osoby. Uśmiech jest zaraźliwy. Będziesz emanował pozytywną energią.  

Bądź miły dla innych

W okazywaniu uprzejmości niezbędne jest stosowanie trzech “magicznych” słów jakich uczono cię  już od najwcześniejszych lat. W słowniku każdej osoby, także tej, która myśli co zrobić żeby być lubianym na co dzień powinny znaleźć się słowa: przepraszam, dziękuję i proszę. Nie bój się prawić komplementów, doceniaj innych za to co robią, jak wyglądają, jakimi są.

Uśmiechnięta dziewczyna

Słuchaj tego co inni mają do powiedzenia

Pamiętaj, że każdy lubi być wysłuchanym. Nawet jeżeli jesteś gadułą, daj dojść do słowa drugiej osobie. Okażesz w ten sposób swoje zainteresowanie.

Zadawaj pytania

Ludzie lubią opowiadać o sobie, ale niektórzy tylko wtedy, gdy uwierzą w szczerość czyjegoś zainteresowania. Bądź ciekaw innych, interesuj się ich doświadczeniami, preferencjami, gustem, marzeniami i planami. 

Nie krytykuj

Nie we wszystkim musimy się zgadzać, co więcej nie jest to możliwe. Pamiętaj jednak, by nie oceniać zachowań, postaw, czy poglądów innych pochopnie. Jeśli masz inne zdanie przedstaw je w kulturalny i miły sposób. 

Co zrobić żeby być lubianym

kawa z uśmiechem

Nie przechwalaj się

Nie opowiadaj ciągle o tym jaki jesteś wspaniały, mądry i piękny. Czego to nie widziałeś, czego nie robiłeś. Pamiętaj we wszystkim potrzebny jest umiar.

Nie kłam

Kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej, czy później wychodzi na jaw. Nikt nie lubi być oszukiwany. Stracisz zaufanie innych, a to bardzo trudno odbudować.

Dotrzymuj obietnic

Nie obiecuj czegoś, co nie jest możliwe do spełnienia. Wywiązanie się z obietnicy sprawi, że inni będą mogli na tobie polegać. 

słuchanie

Bądź taki na co dzień, a nie pożałujesz

Bądź punktualny – staraj się być na czas, nikt nie lubi czekać na spóźniającą się osobę. Będąc punktualnym okazujesz szacunek innym. 

Dbaj o swoją higienę i schludnie się ubieraj – choć nie szata zdobi człowieka, to jak wyglądasz ma też znaczenie jak odbierają cię inni. Jeśli jesteś czysty i pachnący dużo łatwiej jest cię polubić. Chyba nie zaprzeczysz, że brud i przykry zapach nie zachęcają do nawiązywania relacji.

Pomagaj innym – pomaganie daje satysfakcję i czyni nas lepszymi ludźmi. Jednak nie oczekuj rewanżu, liczy się bezinteresowna pomoc.

Miej swoje zdanie – najciekawsze dyskusje mają miejsce, kiedy pojawia się wymiana argumentów z dwóch stron. Nie musisz się ciągle zgadzać z innymi, by być lubianym.Pamiętaj, tylko o pozytywnym przekazie i życzliwej atmosferze rozmowy. 

napis polub mnie

Wystrzegaj się agresji – panuj nad swoimi negatywnymi emocjami. Wybuchy agresji nie są fajne. W szczególności, gdy ich powód jest błahy.

Przyznawaj się do błędów – nie ma takiej osoby na świecie, która by ich nie popełniała. Nie ma sensu iść w zaparte. Przysłużymy się tym sobie i innym. Kluczowa w życiu jest nauka na własnych błędach i umiejętność ich naprawiania.

Witaj i żegnaj się z innymi – pamiętaj o mówieniu cześć, dzień dobry itp. inaczej inni mogą pomyśleć, że jesteś zarozumiały.

Zapamiętaj imię nowo poznanej osoby – ludzie przywiązują się do swoich imion, na pewno drugiej osobie będzie miło, kiedy szybko je zapamiętasz

To nie takie trudne by lubili cię inni

Nie narzekaj ludzie nie lubią maruderów, czarnowidzów i ludzi, którzy ciągle o coś mają pretensję i czegoś się czepiają. 

Nie obgaduj  – kiedy wyrażasz się źle o innych, obgadujesz, dajesz sygnał, że prawdopodobnie czeka to też twoich obecnych rozmówców. Pewne rzeczy omawiaj tylko w wąskim i zaufanym gronie, a najlepiej zostaw dla siebie. Czasem warto ugryźć się w język.

Miej dystans do siebie – naucz się z siebie śmiać, nie obrażaj się z byle powodu. Nie każda krytyka twojej osoby ma na celu wbicie przysłowiowej szpili. Tak zwana konstruktywna krytyka może ci pomóc. Warto się czasem zastanowić nad tym co o nas mówią nam inni.

Nie spinaj się, bądź sobą – nie staraj się dogodzić wszystkim i za wszelką cenę. Nie jest możliwe, by każdy darzył cię sympatią, to utopijna wizja. Tak już jest, że niektórych lubimy od razu, innych po dłuższym poznaniu. Jeszcze inni działają nam na nerwy od samego początku i choćbyśmy chcieli nie da się tego zmienić. Na szczęście wcale nie potrzebujesz sympatii wszystkich, aby w pełni cieszyć się życiem. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli kogoś nie lubisz lub wiesz, że jesteś przez kogoś nielubiany to zachować należy obopólny szacunek.

Wiesz już co robić żeby być lubianym. Pora te rady wcielić w życie i czekać na efekty, a może wcale nie musisz się zmieniać bo właśnie taki jesteś. A wiesz, co robić, gdy się nudzi?

Similar Posts