Co robić żeby włosy rosły szybciej?

Często marzymy o długich i zdrowych włosach niczym z reklamy szamponu do włosów. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły?

Prawda jest taka, że żaden środek do pielęgnacji cudów nie zdziała, a to co widzimy w reklamie to głównie efekt pracy fryzjera i odpowiedniej stylizacji.

To nasze genetyczne uwarunkowania w największym stopniu decydują o cechach naszych włosów, ich strukturze, szybkości z jaką rosną.

W tych marzeniach o szybkim zapuszczeniu włosów możemy sobie jednak pomóc.

Wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację by nie szkodzić, a pomagać włosom w ich wzroście.

Masaż

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Dobrym pomysłem jest masaż skóry głowy. Może przyspieszyć porost włosów. Wpływa on na poprawę krążenia w naczyniach i dotlenia cebulki włosa. Dzięki niemu odżywiamy skórę głowy i usuwamy martwy naskórek. Masaż przyspiesza produkcję łoju więc będąc posiadaczami włosów przetłuszczających się najlepiej wykonywać go przed umyciem głowy lub w trakcie mycia. Wystarczą 2 minuty masażu, ważna jednak jest systematyczność i powtarzanie go kilka razy w tygodniu. Opuszkami palców, kolistymi ruchami masujemy skórę głowy kierując się od czoła do karku. Podczas wykonywania masażu unikajmy tarcia skóry, jej podrażnienie może przyczynić się do powstania łupieżu.

masaż głowy to świetny sposób, aby włosy szybciej rosły

Wcierki

Dobroczynne działanie masażu skóry głowy spotęgujemy dobierając odpowiedni rodzaj wcierki do włosów. W ten sposób dostarczymy dodatkowe składniki, które pobudzą nasze włosy do wzrostu. Należy jednak zwrócić uwagę na skład wcierki. Nie dla każdego ta sama będzie odpowiednia. Zależnie od składu i skóry na jaką są wcierane możemy ich używać zarówno przed umyciem głowy, jak i po. Wcierki na bazie alkoholu mają szybsze działanie, a ich składniki lepiej się wchłaniają, nie poleca się ich jednak dla osób o wrażliwej skórze. Te na bazie oleju sprawdzą się na skórze suchej, nakładane przed myciem. Wcierki można wykonać samemu np. z naturalnych olejków eterycznych lub kupić gotowe. Przy ich stosowaniu ważna jest systematyczność, a na efekty trzeba cierpliwie poczekać.

Olejowanie

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Stosuj oleje! Naszym włosom w szybkim wzroście pomogą oleje nierafinowane, najlepiej te tłoczone na zimno. Wybrany rodzaj oleju lub mieszankę kilku nakładamy na suche lub mokre włosy. Metoda na mokro sprawdzi się u osób, które na co dzień używają produktów do stylizacji włosów i odżywek, czy szamponów z silikonem. Pokryte kosmetykami włosy najpierw trzeba umyć, by umożliwić składnikom zawartym w oleju wniknąć w głąb włosów. Olej pozostawiamy na włosach minimum 30 minut. Na suchych i zniszczonych włosach warto na dłużej, nawet na 8 godzin. Zabieg ten wykonujemy maksymalnie 3 razy w tygodniu. Olej sprawdzi się jeśli zostanie dobrze dobrany. Dopasowujemy go w zależności od tego jakim stopniem porowatości charakteryzują się nasze włosy.

Domowe maseczki, napary pobudzające włosy do wzrostu
W domu można stworzyć wiele specyfików, które pomogą w uzyskaniu długich pięknych włosów, o to niektóre z nich:

 • mieszanka octu jabłkowego i wody do spłukiwania
 • maseczka z białek jajka
 • maseczka z żółtka, nafty kosmetycznej, oleju rycynowego
 • napój z drożdży
 • napar z pokrzywy
 • napar ze skrzypu polnego
woda

Zdrowa dieta i nawodnienie organizmu

Na kondycje i wzrost naszych włosów ma wpływ to co jemy. Pamiętaj o diecie bogatej w witaminy i minerały. Jedz dużo warzyw, jajek, ryb i chudego mięsa. Unikaj fast foodów i słodyczy. Organizmowi zapewnij odpowiednią ilość wody. Wypłuczesz toksyny z organizmu, a włosy będą miały mniej przeszkód by szybko i zdrowo rosnąć.

Suplementy

Doraźnie codzienną dietę możesz wzbogacić o witaminy i minerały zawarte w suplementach. Pamiętaj jednak że w ich przyjmowaniu należy robić przerwy, a ich działanie utracimy wraz z końcem przyjmowania.

Mezoterapia

Zabieg przeprowadzany w salonie kosmetycznym lub u dermatologa polega na nakłuwaniu skóry głowy cienkimi igłami. Usprawnia krążenie skóry, a wcierane serum wnika wprost do cebulek włosa. Efekty widoczne są po miesiącu, dwóch. Seria składa się z trzech zabiegów.

Zadbaj też o inne dobre nawyki, które pomogą przyspieszyć porost Twoich włosów

 • Regularne podcinanie. Włosy nie będą się rozwarstwiać i łamać
 • Najlepiej myj włosy dwa, trzy razy w tygodniu. Zbyt częste ich mycie może im szkodzić.
 • Włosy lubią swobodę. Śpij w luźno związanych włosach, nie ściskaj ich za bardzo.
 • Ogranicz suszenie włosów suszarką do minimum.
 • Chroń włosy przed słońcem. W słoneczne dni zakładaj czapkę, kapelusz. Używaj kosmetyków z filtrem.
 • Odżywkę do włosów nakładaj tylko na włosy, nie wmasowuj jej w skórę głowy
 • Ogranicz produkty do stylizacji włosów(pianki, lakiery, żele, gumy)
 • Unikaj palenia papierosów
 • Unikaj spożywania alkoholu.

Cóż sposobów na to by włosy szybciej rosły jest wiele. Jednak kluczem do sukcesu jest kompleksowe i systematyczne działanie. Pamiętajmy, że na kondycje i wzrost włosów ma wpływ ogólna kondycja naszego organizmu, dbajmy więc o swoje zdrowie.