Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?
| |

Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Nie bez powodu uważa się, że włosy są wizytówką każdej kobiety. Nie raz, idąc do fryzjera i poddając się pielęgnacji, możemy odnieść wrażenie, że wychodzimy z salonu, jako zupełnie inni ludzie. Co jednak w momencie, kiedy nie chodzimy do fryzjera co tydzień, a nasze włosy nieubłaganie się przetłuszczają? Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Problem przetłuszczających się włosów

Bardzo często możemy usłyszeć, że ktoś ma problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Jednak nie do końca tak jest, że włosy same w sobie mają tendencję do tego zjawiska. Niestety czasem trzeba poszukać przyczyny trochę głębiej. Cały problem wynika z pielęgnacji skóry głowy, na której znajdują się gruczoły łojowe odpowiedzialne za produkowanie łoju, którego zadaniem jest ochrona organizmu.

Więc to nie włosy się przetłuszczają, ale nasza skóra głowy.

Warto pamiętać, że przetłuszczające się włosy to tylko skutek, a nie sam problem. Aby go wyeliminować, powinniśmy zająć się przede wszystkim skórą głowy

W końcu chwytając za szczotkę każdego dnia, naturalnie przenosimy łój na włosy. Często w przypadku włosów falowanych czy kręconych, włosy przy skórze głowy są tłuste, a pozostałe wręcz przesuszone. Dlatego, jeśli zauważymy u siebie takie zjawisko, najlepiej zacząć pracę nad przywróceniem równowagi swoim włosom i skórze głowy.

Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Nie każdy lubi myc włosy codziennie. Jednak nie jest to również rozwiązanie na przetłuszczające się włosy, ponieważ skóra głowy, która przyzwyczai się do codziennego mycia, już będzie tego wymagać przez dłuższy czas. A co w momencie, kiedy nie będziemy mieli sposobności do umycia włosów i już po jednym dniu będziemy wyglądali, jakby ktoś przejechał nam olejem po włosach?

Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Nie pozwól na to, aby Twoje włosy się przesuszały. Jeśli myślisz, że trwała ondulacja czy farbowanie coś pomogą, to jesteś w błędzie, ponieważ problem po chwili do Ciebie wróci.

Zacznij używać dedykowanych kosmetyków do skóry głowy, która się przetłuszcza, pamiętając o tym, aby z kolei nie przesuszyć końcówek!
Absolutnie nie używaj gorącej wody, ponieważ nie dość, że wysuszy Ci włosy, to jeszcze narazi na większą produkcję łoju oraz podrażni delikatną skórę głowy.

Zacznij robić płukanki z ziół, które zaczną regulować wytwarzanie sebum na skórze głowy. Skorzystaj np. z pokrzywy.

Po czesaniu najlepiej umyć szczotkę, ponieważ to na niej znajduje się duża ilość łoju.

Przestań się nadmiernie stresować, ponieważ to również zaburza wytwarzanie łoju, ponieważ Twoja gospodarka hormonalna zaczyna szaleć!

Jakich szamponów używać?

Absolutnie odstaw szampony z SLS, jeśli używasz ich na co dzień, ponieważ ich zadaniem jest mocne oczyszczenie skóry głowy oraz włosów. Niekoniecznie pomogą one w walce z przetłuszczeniem, a dodatkowo bardzo zniszczą Twoje końcówki. Niestety alkohol w składzie również nie pomoże, więc wystrzegaj się tych składników.

Możesz używać ich raz na trzy tygodnie, ale tylko po to, aby dobrze oczyścić włosy i głowę z niepotrzebnych substancji. Na co dzień wykorzystuj delikatne szampony bez SLS. Dobrym przykładem jest szampon Vianek czy Pentall Fresh, których zadaniem jest znormalizowanie stanu skóry na głowie i zadbanie o nieprzesuszające się końcówki.

Odżywki stosuj także, jednak te, których użyjesz przy skórze głowy, nie powinny mieć sylikonów, ponieważ znacznie obciążą Twoje włosy, które raz-dwa zaczną się znów przetłuszczać! Sprawdź także, co zrobić, aby włosy szybciej rosły!

A jeżeli szukasz pięknych i niedrogich ozdób do włosów zajrzyj do naszego ulubionego Butiku MayaBoo.

Znajdziesz tam świetne i modne gumki do włosów, a także opaski.

Similar Posts