Co zrobić żeby urosnąć?

Nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze swojego ciała. Jedną z cech, która często jest nielubiana, zwłaszcza wśród mężczyzn, to niski wzrost. Wpływa on nierzadko na atrakcyjność i pewność siebie. Genów nie oszukamy, jednak istnieje wiele możliwości, dzięki którym można urosnąć. Sprawdź co zrobić żeby urosnąć!

Badania nie kłamią

Mówi się, że przez ostatnie 150 lat w dobrze rozwiniętych krajach, wysokość wśród ludzi zwiększyła się mniej więcej o 10 cm. Według naukowców, którzy opisywali swoje badania w amerykańskim czasopiśmie Scientific American, nastolatkowie w okresie dojrzewania, aby ich wzrost był wyższy, powinni zachować zbilansowaną dietę. Wymienili oni kilka wskazówek, m.in.:

  • zdrowie śniadanie, ze świeżo wyciśniętym sokiem, jajkami, wieloziarnistym chlebem, białkiem;
  • koniecznie należy ćwiczyć cardio, ponieważ podczas tych ćwiczeń uaktywnia się hormon wzrostu. Dobrze też jest korzystać z drabinek na sali gimnastycznej i uwieszać się na nich rozciągając nie tylko ręce, ale i całe ciało. Dzięki temu postawa nastolatka zacznie się zmieniać. Nie będzie on chodził zgarbiony, ale wyprostowany. Nie trzeba tu chyba dodawać, że im bardziej się garbimy, tym stajemy się niżsi?
  • Ważne są również regularne zdrowe posiłki i brak używek, typu alkohol i papierosy, które hamują hormon wzrostu.

Jeśli chcemy obiektywnie ocenić czy jeszcze urośniemy, czy też nie, należałoby udać się do lekarza ortopedy, który podczas badania chrząstek wzrostowych będzie w stanie wszystko nam powiedzieć.

Co jeszcze można zrobić, aby urosnąć?

Bardzo ważna może okazać się suplementacja. Należy pamiętać, że nasze kości do prawidłowego wzrostu potrzebują wapnia. Dodatkowo można dołożyć do tego witaminę D3 +K2, dzięki którym kości będą lepiej przyjmować wapń oraz magnez, które również sprzyjają zdrowym kościom i wspomaga to ich rozwój.

Warto pójść do fizjoterapeuty, który z pewnością posiada dużą wiedzę na temat odpowiednich ćwiczeń, które mają pomóc urosnąć, a nie zrobią nam przy okazji krzywdy. Ważną wskazówką jest również odpowiednia ilość snu, ponieważ jeśli śpimy za krótko, wówczas nasz hormon wzrostu nie funkcjonuje odpowiednio. Nie zapominajmy również o zadbaniu o swoją odporność. Chore ciało nie będzie się dobrze się rozwijało, ale to chyba doskonale wiemy.

Możemy także spróbować kuracji z aminokwasami, takimi jak lizyna i arginina, których zadaniem jest wzmaganie produkcji hormonu wzrostu.

Pomoc chemicznych środków

Jeśli uważamy, że nic na nas nie działa, to być może dobrym rozwiązaniem wartym naszej uwagi będzie zakupienie suplementów, które są znane wśród sportowców. Suplementacja hormonem wzrostu może przyczynić się jednak nie tylko do wydłużenia naszego ciała, ale do zwiększenia jego masy. Przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu syntetyków, należy wcześniej przemyśleć, czy to na pewno dobry pomysł. Historia zna już przypadki przerostu wszystkich części ciała-akromegalii, która może być bardzo niebezpieczna dla ludzkiego organizmu. Więc jeśli chcemy już sięgnąć po środki chemiczne to najlepiej zrobić to po konsultacji lekarskiej, aby uniknąć przykrych skutków „terapii”.

Każdy organizm jest inny, jednak w wielu przypadkach zdrowy styl życia pomaga, aby uzyskać te dodatkowe 2 czy 1 cm. Warto również dodać, że niepotrzebny stres związany z chęcią urośnięcia, także nie pomoże osiągnąć celu, a wręcz go zniweczy. Najlepszym jednak wyjściem wydaje się pogodzenie ze swoim wzrostem. Nie musi on wcale wpływać na jakość naszego życia.