Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?
| |

Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Włosy to niezwykle ważny atrybut urody. Zazwyczaj jednak to kobiety poświęcają mu znacznie większą uwagę niż mężczyźni. Większość z nas dba o nie i poświęca czas, by wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Inni posuwają się o krok dalej i wspomagają je na różne możliwe sposoby, by tylko cieszyć się piękną, bujną fryzurą.

Nic więc dziwnego, że gdy udajemy się do fryzjera oczekujemy od niego fachowej porady i usług na wysokim poziomie. Wśród szeregu salonów fryzjerskich nie zawsze jednak można liczyć na profesjonalną obsługę. Niejednokrotnie gdy tylko przeglądniemy się w lustrze, zamiast uśmiechu na twarzy pojawia się mina mówiąca wszystko. Rozczarowanie, złość, smutek, a przecież nie tego chcieliśmy. Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Przede wszystkim nie panikuj! Zachowaj spokój.

dziewczyna w długich włosach

Przyjrzyj się dokładnie fryzurze

Zanim wpadniesz w furię, zalejesz się łzami i zwyzywasz wszystkich dookoła upewnij się, czy rzeczywiście zaistniała sytuacja, w której należy zastanawiać się, co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Może to tylko kwestia tego, że nie możesz oswoić się z nową fryzurą, a cięcie przeprowadzone przez fryzjera jest jak najbardziej prawidłowe. Dobrze się nad tym zastanów zanim zaczniesz, obwiniać fryzjera o złe ścięcie włosów. Łatwo jest zniszczyć komuś reputację, a dużo trudniej ją odbudować. Może się okazać, że ta zmiana, była dla ciebie po prostu dużym zaskoczeniem.

Jednak gdy dasz fryzurze szansę, może zacznie ci się podobać. Twoje niezadowolenie może wynikać z różnych powodów. Możliwa jest też sytuacja, że fryzjer cięcie wykona fachowo, ale dobierze ci źle fryzurę. Nie weźmie pod uwagę kształtu twojej twarzy, czy rodzaju włosów. Wtedy też dopadnie cię myśl co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Udaj się do innego fryzjera

Jeśli w pierwszym momencie pomyślałeś, że zamkniesz się w domu – nie rób tego! Takie rozwiązanie nie sprawi, że będziesz czuł się dobrze ze źle ściętymi włosami, a co najważniejsze przecież nie spędzisz w zamknięciu tak wiele czasu. Hmm…No chyba, że planujesz wstąpić do zakonu, wtedy może mieć to jakiś sens.

Jednak realnie patrząc pomóc ci morze fryzjer. Tak wiemy, że straciłeś już całkowicie do nich zaufanie i nie masz ochoty na kolejną wizytę. Będzie to jednak najwłaściwsze rozwiązanie w sytuacji, w której nie wiesz co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy.

Myślisz sobie – ale ja już nie chce skracać włosów. Nie martw się na zapas, być może wystarczą tylko kosmetyczne poprawki i nawet nie zauważysz różnicy w długości włosów. Jeśli nawet miałoby się okazać, że trzeba ściąć więcej włosów niż wcześniej chciałeś – zrób to. Raczej gorzej już nie będzie.

Zanim jednak udasz się na ponowną wizytę do fryzjera spróbuj znaleźć takiego, który nie powinien pozostawić cię z problemem takim jak ten co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy. Popytaj rodziny, znajomych, sprawdź opinie w necie. Znalazłeś? Świetnie!

Jest nadzieja dla twoich włosów

obcinanie włosów

Czas na nową fryzurę

Przedyskutuj z fryzjerem na czym będzie polegać cięcie. Poinformuj na czym ci najbardziej zależy, być może wcześniejsza sytuacja wynikała z nieporozumienia. Pytaj jeśli to co proponuje fryzjer nie jest dla ciebie jasne i trudno jest ci sobie wyobrazić jak sprawdzi się to na twoich włosach. Żaden szanujący się fryzjer nie będzie chciał byś wyszedł od niego w złej fryzurze. Zrobi wszystko byś wyszedł zadowolony i zanim wyjdziesz dopyta, czy coś poprawić.

Pamiętaj też, że nie każde cięcie, które sobie wymyślisz da się w korzystny sposób zastosować na twoich włosach. Nie zawsze jest możliwość, by odwzorować cięcie np. twojej ulubionej gwiazdy 1:1. Możecie mieć po prostu inny rodzaj włosów, inny kształt twarzy albo taki efekt u danej osoby nie powstał naturalnie. Włosy mogły być zagęszczone, przedłużone albo po prostu tak wystylizowane przy użyciu np. Szczotki, lokówki, prostownicy, kosmetyków, że żadne na co dzień tak nie wyglądają.

Nie chcesz słyszeć o fryzjerze

Jeśli nie dałeś się przekonać na poprawki lub zupełnie inne cięcie u fryzjera i nadal zastanawiasz się co co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy. To możesz po prostu przeczekać, w końcu odrosną, a ty odrobisz lekcje z cierpliwości.

Możesz je też zacząć upinać, jeśli oczywiście długość włosów ci na to pozwala. Kto wie, może dzięki tej traumie zaczniesz się lubować w nowych uczesaniach albo wymyślisz inny, korzystny dla ciebie sposób układania włosów. Spinki, wsuwki, opaski, turbany, czapki, kapelusze i inne akcesoria od lat leżą w szafie? A może jakieś akcesoria szczególnie teraz są na topie? Nastał czas, by ich użyć! Bądź kreatywny.

Nie ważne czy chodzisz do fryzjera regularnie, czy tylko wtedy, gdy jest to dla ciebie koniecznością. W każdej z tych sytuacji oczekujesz, by wyjść zadowolonym i nie musieć się przejmować tym co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy.

Życzymy wam, by po każdej waszej wizycie u fryzjera tak właśnie było – uśmiech i zadowolenie z nowej fryzury!

Similar Posts