Co zrobić z dzieckiem gdy zamykają szkoły?

Czas w dobie koronawirusa nie należy do najłatwiejszych. To czas, kiedy należy w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje dzieci. Co zrobić w momencie, kiedy szkoły się zamykają, a my musimy pójść do pracy? Jak spędzić ten czas z dzieckiem, razem w domu?

Co zrobić z dzieckiem gdy zamykają szkoły?

Dziecko odczuwa uczucia osoby dorosłej, chłonąc je jak gąbka. Dlatego każdy rodzić powinien skupić się na kilku bardzo ważnych rzeczach, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Chodzi m.in. o:

Zadbanie o swój spokój wewnętrzny. Jeśli Twoje dziecko będzie czuło, że jesteś spokojna, poczuje się bezpiecznie. Wytłumacz swojej pociesze podstawowe zasady higieny, podkreślając, dlaczego jest to tak ważne. Poinformuj je również o tym, aby mówiło Ci za każdym razem, jeśli tylko gorzej się poczuje.

Doskonale wiesz, że przeważnie dzieci, którym zamknęli szkołę, mogą odczuwać w związku z tym ulgę. Tyle że będzie ona trwała krótko, ponieważ nie będzie mogło ono spotykać się z innymi dziećmi. Wówczas powinno się pozwolić mu na okazanie emocji i wspierać je w tym trudnym dla niego okresie.

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało swoje obowiązki w ciągu dnia. O to też zatroszczy się szkoła, która będzie nauczała Twoje dziecko w sposób zdalny. Jednak czas na naukę będzie krótszy i wówczas należy zaplanować dziecku harmonogram dnia, który zapewni mu rutynę. Jeśli i Ty będziesz ze swoim dzieckiem w domu, to przygotuj plan razem z nim, a jeśli ktoś będzie zajmował się Twoim dzieckiem podczas Twojej nieobecności, wówczas dokładnie porozmawiaj o tym z osobą, która Ciebie zastąpi.

Co zrobić z dzieckiem gdy zamykają szkoły? Koniecznie spędzaj czas ze swoim dzieckiem i kontroluj to, jak się zachowuje, spędzając tyle czasu w domu. Z pewnością będzie miało wiele pytań o sytuację, w której się znajduje, a Ty musisz zachować spokój.