Dlaczego warto pić kawę
|

Dlaczego warto pić kawę?

Większość badań nad kawą wykazało, że umiarkowane i regularne spożycie kawy może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kawa zawiera bowiem dużo przeciwutleniaczy. A te maja pozytywny wpływ na nasze ciało i zdrowie. Sprawdź, dlaczego warto pić kawę!

Kawa odmładza

W jaki sposób? Otóż kawa zawiera związki o nazwie polifenole, które spowalniają proces starzenia się skóry. W ten sposób pomimo zawartości kofeiny, która odwadnia, pijąc rozsądną ilość kawy jesteśmy w stanie zadbać o młodszą i bardziej jędrną skórę.

Kawa pomaga na pamięć

Dlaczego warto pić kawę? Kilka badań wykazało, że kawa chroni przed demencją i chorobą Alzheimera. W jaki sposób? Otóż kawa ma świetny wpływ na naszą pamięć. Kawa poprawia zdolności do uczenia się, a ciągłe uczenie się ma zbawienny wpływ na naszą pamięć. Jedna filiżanka dziennie to odpowiednia ilość kawy, jaka wystarczy, aby zadbać o pamięć.

Kawa ogranicza ryzyko raka

Według kilku badań regularne pice kawy zmniejsza u kobiet ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy o kilkanaście procent. Picie kawy znacznie zmniejsza także ryzyko marskości wątroby.

Kawa uszczęśliwia!

Tak. I doskonale zdaja sobie z tego sprawę wszyscy miłośnicy tego czarnego napoju. Według badaczy picie jednej kawy dziennie ogranicza ryzyko wystąpienia depresji. Kawa zawiera przeciwutleniacze, które sprawiają, że jesteśmy bardziej szczęśliwi.

Dlaczego warto pić kawę? Kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę

Kawa może nas także uchronić przed cukrzycą. Pewne badanie wykazało, że codzienne spożycie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę o kilkadziesiąt procent w porównaniu do osób, które w ogóle nie piją kawy.

Kawa poprawia produktywność

Kawa słynie przede wszystkim z kofeiny. Kofeina ma spory wpływ na nasz metabolizm. Wiele badań pokazuje, że kofeina może wspomagać trening, zwłaszcza wytrzymałościowy.

Udostępnij tę listę wszystkim znajomym miłośnikom kawy! Niech się dowiedzą o pozytywnym wpływie picia kawy!

Naturalnie pamiętaj, że samo picie kawy nie wpłynie pozytywnie na zdrowie. O wszystkim decyduje styl życia, dieta, stan zdrowia. Zadbaj o to wszystko, aby kawa mogła zaoferować swoje właściwości. A jeśli szukasz pięknego, funkcjonalnego i niedrogiego kubka lub filiżanki do kawy, to koniecznie zajrzyj do MayaBoo. Znajdziesz w nim ogromny wybór stylowych kubków i filiżanek do kawy – dla siebie lub na prezent. To nasz ulubiony butik, tym bardziej, że oprócz kubków i filiżanek znajdziesz tam mnóstwo inspiracji.

CZYTAJ TAKŻE: Co zrobić, aby przytyć?

SPRAWDŹ TAKŻE: Co zrobić na obiad?

CZYTAJ WIĘCEJ: Co zrobić na kolację?

Similar Posts