Co zrobić żeby się nie pocić?
| |

Co zrobić żeby się nie pocić?

Co zrobić żeby się nie pocić? Przede wszystkim pamiętaj, że pocenie się jest normalnym procesem naszego organizmu.

Pocenie jest po prostu naszą naturalną regulacją temperatury ciała. Dzięki niemu w naszym organizmie nie dochodzi do przegrzania. Co jednak w momencie, kiedy pocimy się nadmiernie, lub co zrobić, kiedy zapach naszego potu nie należy do najbardziej subtelnych?

Warto zaznajomić się z kilkoma cennymi radami, jednak należy uważać, żeby nie przegiąć w drugą stronę, ponieważ może to prowadzić do poważnych zaburzeń w organizmie. Sprawdź, co zrobić żeby się nie pocić.

Co znajduje się w Twojej szafie?

Bardzo ważnym aspektem jest to, co nosimy na co dzień. Jeśli w naszej szafie znajdują się ubrania wykonane głównie z materiałów syntetycznych, np. poliestru, możemy być pewni, że nie pomogą nam one z potliwością. Nie przepuszczają one powietrza i prowadzi to do zbierania się kropelek potu np. pod pachami.

Lekarstwem może być wymiana garderoby na rzeczy przewiewne z naturalnych materiałów, np. lnu, który idealnie przepuszcza powietrze, jest delikatny dla skóry i dodatkowo hipoalergiczny. Idealna będzie również bawełna czy jedwab.

Oprócz składu materiału ważne jest również to, żeby dana odzież zbyt mocno nie przylegała do naszej skóry. Myślę, że każda osoba, która nosiła zbyt obcisłe koszulki, które wręcz cisnęły pod pachami, wie, o co chodzi. Zdarza Wam się nosić ubrania, które mają lekko zżółknięte plamy od potu?

Często jest tak, że po wypraniu danej rzeczy wydaje nam się, że pozbyliśmy się wszystkich bakterii. To jednak nie jest do końca prawda! Jeśli dana koszulka ma plamy od potu, to możemy być pewni, że po jej założeniu za chwilę nie dość, że będziemy upoceni, to jeszcze nasz zapach nie będzie zachęcający.

Co zrobić żeby się nie pocić? Zadbaj o odpowiednią higienę!

Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią higienę. Tak naprawdę to ona jest kluczem do tego, aby nie pocić się nadmiernie. Jeśli w ciągu dnia na dworze panuje upał, to kilka pryszniców jest nawet wskazana i przyjemna dla naszego ciała. Podczas mycia najlepiej użyć płynu lub żelu z olejkiem, który od razu nawilży naszą skórę, ponieważ nakładanie balsamu po kąpieli w upalne dni jest raczej mało wskazane i estetyczne. Chyba że lubicie, jak balsam spływa Wam po ciele.

Bardzo dobrze jest również zainwestować w naturalny antyperspirant, który nie zawiera zbyt dużo chemii. To, co możemy znaleźć w drogeriach, a nawet w aptekach często zawiera talk lub aluminium, które na krótką metę mogą pomóc w potliwości, ale niestety na dłuższą metę są po prostu szkodliwe dla naszego zdrowia.

W ostatniej modzie na DIY pojawiły się również domowe antyperspiranty, które bez problemu możecie wykonać w domowym zaciszu! Dodatkowo w upalne dni możecie wykorzystać również mgiełki do ciała, które nie pozwalają na przegrzanie organizmu, ochładzając oraz nawilżając skórę. Dzięki temu nasze ciało również nie będzie się mocno pociło.

Potliwość może być sprawą dość wstydliwą. Jednak czasem wystarczy zastosowanie kilku cennych rad, aby uniknąć niechcianych plam. Jeśli jednak Twoja potliwość zaczyna zamieniać się w nadpotliwość, której nie jesteś w żaden sposób zahamować, to nie ma innej rady, jak tylko skierować swoje kroki do lekarza, który z pewnością doradzi Ci, co zrobić z tym fantem. Mamy nadzieję, że już wiesz, co zrobić żeby się nie pocić?

Similar Posts