Co zrobić aby rozjaśnić wnętrze?
|

Co zrobić aby rozjaśnić wnętrze?

Jednym z najczęściej spotykanych problemów, zwłaszcza w mieszkaniach w blokach, są ciemne pomieszczenia, w których brakuje nam naturalnego światła. Nieodpowiednio doświetlone pomieszczenia wydają się ponure, co przekłada się na nasz nastrój i mniejszy komfort z codziennego korzystania z takich pomieszczeń. Co zrobić aby rozjaśnić wnętrze? Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym możemy rozjaśnić ciemne wnętrza.

Jasne kolory ścian

To chyba najbardziej oczywiste rozwiązanie. Wiele osób unika jasnych kolorów, ponieważ wciąż panuje przekonanie, że jasne ściany szybciej się brudzą. Z kolei inni twierdzą, że mieszkanie pomalowane na biało będzie bardzo surowe i zimne. Tymczasem pomalowanie ścian i sufitów na biało lub dowolny inny jasny kolor to najłatwiejszy i bardzo skuteczny sposób na rozjaśnienie ciemnego mieszkania. Twoje wnętrza od razu staną się bardziej rozświetlone, ponieważ bieli odbija światło.

Współczesne farby można łatwo przeczyścić szmatką bez obawy o starcie farby, a odpowiednie dekoracje i dodatki sprawią, że w domu będzie ciepło i przytulnie. Biały kolor ma jeszcze jedną dodatkową zaletę. Dobierzemy do niego dowolny inny kolor i zawsze będzie pasował. Właśnie dlatego białe ściany dają nam tak naprawdę spore pole do popisu przy urządzaniu wnętrza.

Jasna podłoga

Aby rozjaśnić wnętrze warto pomyśleć nie tylko o jasnych ścianach i sufitach, ale także o jasnej podłodze. Jasne panele i płytki nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale dodatkowo sprawią, że wewnątrz będzie przytulnie. Naturalnie jasna podłoga będzie wymagała od nas więcej wysiłku w utrzymaniu czystości, ale taki zabieg zdecydowanie rozjaśni każde pomieszczenie.

Co zrobić aby rozjaśnić wnętrze – dobierz właściwe dekoracje

No dobrze, ale co zrobić aby rozjaśnić wnętrze bez generalnego remontu? Przecież nie będziemy specjalnie skuwać płytek, aby rozjaśnić pomieszczenie. Jednym z najprostszych sposobów na rozjaśnienie wnętrza jest dobranie odpowiednich dekoracji i dodatków.

Naturalnie w dobieraniu dodatków konieczny jest umiar i rozwaga. Zbyt wiele dekoracji sprawi, że ciemne pomieszczenia będą wydawać się mniejsze. Postaw na jasne i delikatne ozdoby, które rozświetlą wnętrze.

Wystrój okien

Ten sposób nie sprawdzi się w przypadku pomieszczeń bez okien, ale jeśli w dowolnym pomieszczeniu z oknem wpada przez nie mało światła naturalnego, nie możemy dodatkowo zasłaniać dostępu światła do wnętrza. Warto zrezygnować z firan, zasłon, czy kotar. Najlepszym rozwiązaniem będą delikatne rolety lub jasna, przezroczysta firana. Nie powinniśmy także stawiać zbędnych, zwłaszcza wysokich dekoracji na parapecie, które niepotrzebnie mogą zasłaniać światło.

Oświetlenie

Oświetlenie to najprostsze rozwiązanie, dzięki któremu możemy rozjaśnić dowolne ciemne pomieszczenie. Przede wszystkim jeśli w ciemnym pomieszczeniu posiadasz tylko jedno źródło światła, to rozwiążesz swój problem planując dodatkowe oświetlenie. Zazwyczaj w pomieszczeniu posiadamy jedno, centralne źródło światła przy suficie. Aby rozjaśnić wnętrze, potrzebujesz więcej lamp.

W pierwszej kolejności zadbaj o dobre oświetlenie górne. Wiele ciekawych propozycji lamp sufitowych, wiszących i plafonów znajdziesz na www.edinos.pl. Bez problemu znajdziesz tam lampę, która idealnie będzie pasować do twojego wnętrza. Dodatkowymi lampami staraj się oświetlać te części pomieszczenia, do których dociera najmniej światła. W ten sposób całe mieszkanie będzie równo oświetlone. W tym celu doskonale sprawdzą się lampy podłogowe, które rozświetlą wszystkie zakamarki mieszkania.

Lustra

Zastosowanie luster to kolejny prosty sposób na rozświetlenie ciemnego pomieszczenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają lustra, trzeba je postawić lub zawiesić naprzeciw okna. W ten sposób lustro będzie odbijać światło słoneczne i wprowadzi je do naszego ciemnego wnętrza.

W sklepie www.edinos.pl znajdziesz bardzo szeroki wybór luster do każdego pomieszczenia. Zarówno do łazienki, jak i do salonu. Stojące i wiszące. Sprawdź ofertę sklepu i dobierz lustro do stylu panującego w twoim domu.

Similar Posts