Co zrobić gdy cię wkurza szef?
|

Co zrobić gdy cię wkurza szef?

Kto choć raz w swoim życiu nie miał wkurzającego szefa w pracy, ten jest prawdziwym szczęściarzem. Niestety na wkurzającego szefa trafia wielu z nas. Czujesz się bezsilny, bezradny? Zastanawiasz się co zrobić gdy wkurza cię szef?

Praca dla wielu z nas to przykry obowiązek, a jeśli dołożymy do tego szefa, który jest niemiły, wymagający ponad normę, wyzywa, wprowadza niemiłą, nerwową atmosferę, to pójście do niej urasta do rangi największego wyczynu…

Co zrobić gdy cię wkurza szef?

Sprawa nie jest w sumie prosta. To znaczy może być, ale równie dobrze może być bardzo złożona.

Pierwsze rozwiązanie jest niby banalne.

I to może być dla ciebie z jednej strony szokujące, z drugiej strony domyślałeś się tego.

Zmień pracę. Gdy wkurza cię szef, znęca się nad tobą, nie daje ci żyć, czasami zmiana pracy jest jedynym wyjściem. Wiemy, łatwo mówić. Nie odnosimy się tu w ogóle do sprawy tego, czy łatwo znaleźć sobie inną pracę, itd. Ale czasami nie ma innego wyjścia. Albo codziennie psychiczne tortury, ale zmiana otoczenia.

Co zrobić gdy wkurza cię szef, a zmiana pracy nie wchodzi w rachubę?

Masz dwa wyjścia. To, które wybierzesz zależy całkowicie od Ciebie.

Gdy wkurza cię szef możesz spróbować wkurzyć jego. Pamiętaj jednak, to twój przełożony. Musisz wkurzyć go umiejętnie. Z głową.

Będzie to od ciebie wymagało odwagi, sprytu, twardego charakteru i wytrwałości. Ale efekt końcowy może być lepszy niż sądzisz.

W jaki sposób inteligentnie wkurzyć szefa? Wykonywać wszystkie jego polecenia z uśmiechem na ustach. Reagować na wszystkie jego docinki z uśmiechem na ustach. Na wszystkie jego pytania odpowiadać z uśmiechem na ustach.

Im bardziej twój szef będzie próbował cię wkurzyć, tym bardziej bądź dla niego miłym. Jeśli jesteś twardy, sprawisz, że szef w końcu pęknie. Zmięknie. Przestanie cię wkurzać. W ten prostu sposób wybijesz mu z ręki jego najpotężniejsze orędzie – złość.

To bardzo trudna droga, ale czasami warto ją przejść. Co zrobić gdy wkurza cię szef, a nie chcesz lub po prostu nie możesz zastosować takiego podejścia?

Rób swoje

Naucz się z tym żyć. Zobojętnij. To tylko z pozoru łatwiejsza droga. Nie każdy potrafi odciąć od siebie emocje tak o. Zwłaszcza, gdy jest cały czas wyzywany, krytykowany, czy poniżany. To zostaje gdzieś w nas. I potrafi boleć.

Ale to także wyjście. Po prostu naucz się traktować swojego szefa jak stały element środowiska pracy. Olej kompletnie wszystkie jego wyskoki i rób swoje.

To ważne. Musisz robić swoje. Jeśli nie będziesz wywiązywać się ze swoich obowiązków, to na pewno możesz liczyć na wybuch złości szefa, ponieważ swoim zobojętnieniem będziesz mocno irytować szefa na co dzień.

Zawsze możesz też próbować zwolnić szefa i przejąć jego obowiązki. Ale to chyba najtrudniejsze rozwiązanie z tu zaprezentowanych.

A wy jakie macie sposoby na radzenie sobie z wkurzającym szefem?

Similar Posts